Юридичний аукціон


 Мета: подати учням нові й поглибити вже існуючі  в них знання та навички у сфері правового виховання та юридичної освіченості;розвинути в учнів уміння застосовувати свої знання та навички, яких вони набули на уроках правознавства та в процесі позакласного правового виховання;виховувати в учнів бажання до поглиблення своїх право­вих знань, сприяти поширенню правової культури та освідченості в учнівсь­кому середовищі.
У грі беруть участь команди учнів 10 —11 класів, члени журі, юридичний консультант, класні керівники-адвокати команд, ведучий.

1. Організаційний момент.
У класі стоять два столи для команд-учасниць змагання, стіл ведучого, стіл журі, підготовлене місце для юридичного консультанта, стільці для вболівальників, на стінах висять плакати з написами афоризмів і висловлю-вань відомих людей про закон і законність.
На столі в журі лежать чисті аркуші паперу, ручки, олівці. На столах команд-учасниць змагання лежать чисті аркуші паперу й ручки (олівці) для учасників.
На столі у ведучого лежать запитання та завдання змагання, аукціонний молоточок, чистий аркуш паперу, ручка, секундомір. 1. Вітання з учнями
Ведучий по черзі оголошує назви команд (Правознавці і Праволюби) і представляє їх.
Оголошення членів журі.
Ведучий представляє учасникам змагання членів журі, юридичного кон­сультанта, класних керівників — адвокатів команд.

Представлення основної мети заходу.
Ведучий звертається до всіх учасників заходу зі вступним словом (1—2 хв):
— Добрий день усім! Через кілька хвилин ми розпочнемо наш юридичний аукціон. Він проводиться з метою поглиблення вже існуючих знань з правознавства , допомогти навчитися застосовувати ці свої знання та навички на практиці.
Чому в нашому змаганні беруть участь учні саме 10—11 класів? Тому, що учні 10 класу вивчають правознавство, і сьогодні їм необхідно закріплювати вивчений матеріал і здобувати нові знання. Наші випускники — учні 11 класу — ідуть у доросле життя, і їм не буде зайвим пригадати все те, чого вони  навчились  на уроках правознавства, показати, як вони можуть у реальному житті застосовувати здобуті знання. Отже, уперед — до перемоги!
 Ознайомлення учасників заходу з правилами проведення змагань.
Після вступного слова-ведучий ознайомлює всіх учасників заходу з пра вилами проведення змагання. Змагання проводитиметься в чотири тури.
І тур має назву «Далі, далі, далі...».
ІІ тур « Казкове право»
IIІ тур «Школа юних правознавців»
IV тур  «Юридичний аукціон»
Ведучий ставить запитання, на які команда має дати відповідь. За кожну правильну відповідь команда отримує 5 балів. Завдання команди — за 1 хв дати якомога більше правильних відповідей.
У ІІ турі змагання « Казкове право» вам будуть запропоновані уривки з дитячих казок, а ви повинні будете вирішити які саме права казкових героїв були порушені
У IIІ турі змагання «Школа юних правознавців», вам будуть запропоновані юридичні задачі. Після того, як ведучий оголошує завдання та говорить слово «час», команди мають 1 хв на обговорення відповіді. Команда, яка вирішила, що дійшла правильної відповіді, піднімає прапорець. За правильну відповідь команда отримує 20 балів. Якщо ж команда дає неправильну відповідь, то її суперники мають ще 20 с на обговорення правильної відповіді.
Якщо дві команди дають неправильні відповіді, то запитання передається в глядацький зал. Глядач, який дав правильну відповідь на запитання, отримує 3 бали і має право передати їх будь-якій команді.
Під час гри з уболівальниками ведучий пропонує їм дати відповіді на запитання. Глядач, який першим дав правильну відповідь на запитання, отримує 5 балів і має право передати їх будь-якій команді.
IV тур змагання «Юридичний аукціон», розпочинається з того, що підсумовуються бали, набрані командами в попередніх турах гри.
Після цього розпочинається «Юридичний аукціон». Ведучий довільно
І вибирає картку із запитанням (це може робити і юридичний консультант або член журі) та оголошує її стартову ціну. (Стартова та гранична, тобто максимальна ціна, указуються на лицьовому боці картки.) Розпочинається торг. Торги припиняються, якщо одна з команд дасть за запитання вищу І ціну, ніж інші команди, або запропонує граничну (чи вищу за граничну) ціну запитання. Наприклад: команда 10 класу виграла торги за запитання, зап­ропонувавши ціну 18 балів. У разі, якщо команда дає правильну відповідь, їй додається така кількість очок, яку вона запропонувала (тобто 18). Якщо ж відповідь, запропонована командою, визнається неправильною, то запропоновані командою 18 балів вона втрачає. У разі збанкрутування команда виходить із гри.
Якщо команда пропонує неправильну відповідь, її суперники отримують додатково 20 с на обговорення. Але в цьому випадку за правильну відповідь, І команда отримує лише 8 балів. У разі, якщо інша команда не дає  правильної відповіді, запитання передається в глядацький зал. Глядач, який дає  правильну відповідь, отримує 5 балів і має право передати їх тій команді, за  яку він уболіває.
За підсумками всіх чотирьох турів змагання визначається переможець гри.
Стисле нагадування правил проведення І туру змагання.
Ведучий стисло нагадує правила проведення І туру змагання, закликає всіх до уваги й тиші та запрошує першу команду.
 Проведення І туру змагання «Далі, далі, далі...».
Запитання.
1. Коли було проголошено незалежність України .( 24 серпня 1991 року)
2.Назвіть найвищі державні посади в нашій країні. (Голова Верховної ради, Президент, Прем'єр-міністр)
3.Який державний орган влади в Україні є  законодавчим? (Верховна Рада України )
4.Який державний орган влади в Україні є найвищим виконавчим? (Уряд, Кабінет Міністрів України
5.Коли було прийнято Конституцію України? (28 червня 1996 року )
6.Хто був першим Президентом в історії України (Михайло Грушевський)
7.До якого віку людина вважається дитиною? (До 18 років)
8.Основне право людини (На життя)
9. Можливість діяти без заборон, за вибором. (Свобода)

10. Основний документ громадянина. (Паспорт.)
11. Звинувачувач у суді. (Прокурор.)
12. Головний закон країни. (Конституція.)
 13. Добровільне об'єднання громадян країни за певними політичними поглядами. (Партія.)
 14. Особи, які не досягли 18-річного віку. (Неповнолітні.)
 15. Рішення суду. (Вирок.)
16. Виборний законодавчий орган держави. (Парламент.)
 17. Захисник у суді. (Адвокат.)
 18. Доказ того, що підозрюваний у скоєнні злочину був у цей час зовсім в іншому місці.(Алібі.)
 19. Він може бути цивільним, адміністративним, кримінальним. (Ко­декс.)
  20. Той, хто бачив злочин. (Свідок.) 21. Грошове стягнення за рішенням суду. (Штраф.)
 22. Союзна держава, що складається з територій суб'єктів, які мають обмеження суверенітету (наприклад Росія). (Федерація.)
 23. Документ необхідний для проведення арешту або обшуку. (Ордер.)
24. Примусове   затримання   особи   співробітниками   правоохоронних служб. (Арешт.)
Оголошення підсумку І туру змагання.
Після закінчення І туру змагання журі підбиває підсумки проведення І туру й оголошує їх результати.
 Стисле нагадування правил проведення II туру змагання «Казкове право».
Ведучий стисло нагадує правила проведення II туру змагання та закликає всіх до уваги й тиші.
 Проведення ІІ туру змагання 



ТУР ІІКазкове право
У ІІ турі змагання « Казкове право» вам будуть запропоновані уривки з дитячих казок, а ви повинні будете вирішити які саме права казкових героїв були порушені
(Ведучий задає питання. Час на обміркування – 30 секунд. Перша відповідає та команда, яка раніше подасть сигнал. За кожну правильну відповідь - 1 бал.)
1. Які дитячі права порушено в казці «Дванадцять місяців» (право на турботу).
2. Яке право дитини порушено в казці «Попелюшка». Мачуха та сестри не дозволили Попелюшці поїхати на бал та змусили її переробити багато домашніх справ.
(Дитина має право на відпочинок, право гратися та веселитися).
3. Діти мають право жити із своїми батьками і нікому не дозволено їх розлучати. В якій відомій казці Г.Х. Андерсена порушено це право (Снігова королева).
4. В якій казці Г.Х. Андерсена порушено право дитини «бути як не всі» («Гидке каченя»)
5. В якій казці одна дама, скориставшись добрим вчинком свого чоловіка, використовує йогозадля збагачення та для просування по службовій драбині, але все втрачає із-за своєї жадібності (О.С. Пушкін «Казка про рибака та рибку).
6. В якій казці жінка невизначеного віку замислює викрасти чужу дитину, використовуючи для цього літальні апарати. ( «Гуси-лебеді»)
7.Героїня якої казки, вдягнена в дорогу шубу, заявилась в гості, і не захотіла піти звідти-так їй сподобалась архітектура побудови.І до кого тільки не звертався господар, щоб виселити гостя, поки її дії не були кваліфіковані як незаконний захват житла. (Заяча хатка)
8.В якій казці особа, яка мала вельми погану репутацію, під вивіскою милої та привабливої особистості, здійснила замах на сім неповнолітніх душ, але була викрита та суворо покарана (Вовк та семеро козенят).
Стисле нагадування правил проведення IIІ туру змагання «Школа юних правознавців»
У IIІ турі змагання «Школа юних правознавців», вам будуть запропоновані юридичні задачі. Після того, як ведучий оголошує завдання та говорить слово «час», команди мають 1 хв на обговорення відповіді. Команда, яка вирішила, що дійшла правильної відповіді, піднімає прапорець. За правильну відповідь команда отримує 20 балів. Якщо ж команда дає неправильну відповідь, то її суперники мають ще 20 с на обговорення правильної відповіді.
Якщо дві команди дають неправильні відповіді, то запитання передається в глядацький зал. Глядач, який дав правильну відповідь на запитання, отримує 3 бали і має право передати їх будь-якій команді.
Задачі.
1) Громадянин Сисоєв Віктор Павлович, 1983 р, н., звинувачується в тому, що під час руху поїздів підкладав на залізничну колію різноманітні предмети. Сисоєв В. Л. заявив, що він не підозрював, що своїми діями створював загрозу залізничному руху, і його дії взагалі є злочином. Як це вплине на вирок суду? (Ніяк: незнання закону не звільняє від відповідальності.)
2) У суді громадянин Злотник Віктор Іванович звинувачується в скоєнні  хуліганських дій стосовно потерпілого Солоного О. П. Підсудному загрожує від 3 до 8 років ув'язнення в колонії посиленого режиму. Злотник В. І. просить суд пом'якшити вирок, мотивуючи це тим, що на час скоєння злочину він був у стані сильного алкогольного сп'яніння і не тямив, що коїть. Чи вплине цей аргумент на користь підсудного? (Ні: навпаки, злочин, скоєний у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, карається ще суворіше.)
1) До Мельника Андрія Івановича, 1982 р. н., зайшов його знайомий, Кучерук Віталій Семенович, 1981 р. н., і попросив потримати в себе деякий час сумку з речами Кучерука, оскільки це, мовляв, подарунок-сюрприз для матері Кучерука на день народження, і принести його додому зараз він не може. Мельник погодився. А через деякий час до Мельника А. І. з обшуком завітали працівники поліції, які знайшли у вище згаданій сумці 6,8 кг макової соломки. Чи буде Мельник А. І. притягнутий до кримінальної відповідальності? (Так: Мельник А. І. вважається співучасником Кучерука В. С. і буде звину­вачений у незаконному зберіганні наркотичної сировини.)
2) Замість того, щоб піти до школи, учень 7 класу Іванюк Ігор, пішов на територію місцевого сільгосппідприємства, на МТФ № 2, і пошкодив там два редукторні двигуни з метою заволодіння кольоровим металом із наявних двигунів. Хто буде відпові­дальним за це правопорушення?
 (в. До 14років за дитину несуть відповідальність батьки.)
  Оголошення підсумку проведення IIІ туру змагання.
Після проведення IIІ туру змагання журі підбиває підсумки та оголошує результати.
Оголошення загального підсумку, після проведення трьох турів змагання.
Оголошується загальний підсумок змагання після проведення трьох турів.
Стисле нагадування правил проведення гри з уболівальниками,
Під час гри з уболівальниками ведучий пропонує їм дати відповіді на запитання. Глядач, який першим дав правильну відповідь на запитання, отримує 5 балів і має право передати їх будь-якій команді.


Проведення гри з уболівальниками. Запитання та завдання.
Хто, згідно з указом, виданим 321 року римським імператором Костянтин І, мав один день на тиждень відпочивати? (Раби, судді)
 У якому випадку афінський архонт Солон дозволяв сину не годувати пристарілого батька?(Якщо він не навчив сина професії.)
 Що мав на увазі Бернард Шоу, коли говорив: «У кишені мого приятеля бікфордів шнур, на одному кінці якого — вогонь, на іншому — дурень»? (Цигарка)
Старовинний англійський вираз «Для тебе коноплі вже посіяні» не передбачав гарного настрою у того, кому це казали. Чому? (Із конопель виготовляли мотузку для шибениці.) 
 Коли стародавній грек бачив, що жінка йде на базар, він проводжав її словами: «Мовчи, жінко!» Чому треба було мовчати? (У роті були гроші.)
Під час кампанії боротьби проти паління канадські прихильники здорового способу життя спорудили перед будівлею парламенту в Оттаві... (Могилу невідомого курця.)
Хто був автором першої Конституції України? Коли вона була прийнята? (Пилип Орлик. 1710 р.)
У Російській імперії існувала страта через повішання. Засуджений до такої кари міг залишитися живим лише у двох випадках: перший — якщо надходило імператорське помилування. Назвіть другий. (Коли рвалася мотузка.) . Петру І так знавісніли хабарники, крадії, злочинці-чиновники, що він видав указ: «...А злодіїв, у державі нашій, вішати наказуємо, тільки-но оголоситься, що вкрав він...» Скільки ж мав украсти злочинець, щоб бути засудженим до повішання? (Якщо вкрадених грошей вистачало на придбання мотузки й оплату роботи ката.)
 Як називається переслідування, обмеження громадянських і людських прав, знищення цілого народу? (Геноцид.)
 У середині XVI ст. венеціанський посол у столиці. Туреччини Стамбулі описав такий випадок: «Із султанської оранжереї зникло три огірки. Дізнавшись про крадіжку, султан наказав виявити злочинця. Начальник сторони викликав до себе десятьох працівників оранжереї та виявив злодія». Яким чином він це зробив? (Наказав розпорювати їм по черзі животи й оглядав нутрощі. Четвертий виявився винним.)
 Цей біблійний цар і суддя приймав настільки мудрі рішення, що вони стали своєрідною «притчею во язицях». Як його звали? (Соломон.)
 У якому випадку на Запорозькій Січі могли закопати в одній ямі живого й мертвого? (Коли один козак убивав іншого, і суд визнавав його винним.)
   Оголошення підсумку гри з уболівальниками.
Оголошення становища команд перед    туром змагання.
Оголошуються підсумки гри з уболівальниками, загальний рахунок команд.
Стисле нагадування правил проведення туру змагання «Юридичний аукціон».
Ведучий стисло нагадує правила проведення I   туру змагання.
«Юридичний аукціон». Ведучий довільно
І вибирає картку із запитанням (це може робити і юридичний консультант або член журі) та оголошує її стартову ціну. (Стартова та гранична, тобто максимальна ціна, указуються на лицьовому боці картки.) Розпочинається торг. Торги припиняються, якщо одна з команд дасть за запитання вищу І ціну, ніж інші команди, або запропонує граничну (чи вищу за граничну) ціну запитання. Наприклад: команда 10 класу виграла торги за запитання, зап­ропонувавши ціну 18 балів. У разі, якщо команда дає правильну відповідь, їй додається така кількість очок, яку вона запропонувала (тобто 18). Якщо ж відповідь, запропонована командою, визнається неправильною, то запропоновані командою 18 балів вона втрачає. У разі збанкрутування команда виходить із гри.
Якщо команда пропонує неправильну відповідь, її суперники отримують додатково 20 с на обговорення. Але в цьому випадку за правильну відповідь, І команда отримує лише 8 балів. У разі, якщо інша команда не дає  правильної відповіді, запитання передається в глядацький зал. Глядач, який дає  правильну відповідь, отримує 5 балів і має право передати їх тій команді, за  яку він уболіває.



Проведення 4   туру змагання «Юридичний аукціон».
Ведучий. Хвилинку уваги. Я прошу юридичного консультанта довільно вибрати картку із запитанням. (Юридичний консультант вибирає картку із запитанням і передає її ведучому.)
Перше запитання нашого аукціону обране. Його початкова ціна — 4 бали. Хто дасть більше? (Команди починають торг.)
«Юридичний аукціон».
1) Стартова — 3, остаточна — 19.
Назвіть три гілки влади в Україні. (Законодавча, виконавча, судова.)
2) Стартова — 7, остаточна — 18.
У Радянському Союзі — КДБ, у США — ФБР, у Росії — ФСБ, в Україні— ...(СБУ.)
3) Стартова —3, остаточна — 14.
Чи є протизаконним уживання підлітками алкоголю, якщо їм це доз­воляють батьки? (Так: батьки в цьому випадку можуть бути притяг­нуті до адміністративної відповідальності.)
4) Стартова — 2, остаточна — І9.
Метод, яким користувався знаменитий детектив Шерлок Холмс? (Де­дукції.)
5) Стартова — 6, остаточна — 9.
Чи відповідає перед законом особа, яка знала про підготовку злочину, але не брала участі в ньому? (Так: громадянин має попередити право­охоронні органи про запланований злочин.)
6) Стартова — 3, остаточна — 18.
Привласнення чужого майна за допомогою хитрощів, обману, махі­націй? (Шахрайство.)
7) Стартова — 2, остаточна — 20.
За які злочини кримінальній відповідальності підлягають особи віком до 16 років? Назвіть як мінімум п'ять. (Убивство, замах на життя працівника правоохоронних органів, розбій, грабіж, злісне або особли­во злісне хуліганство тощо.)
8) Стартова — 5, остаточна — 23.
Злочин проти довколишнього середовища, незаконне полювання. (Браконьєрство.)
9) Стартова — 8, остаточна — 14.
Повне або часткове звільнення від покарання та його правових наслід­ків. (Амністія.)
10) Стартова — 6, остаточна — 16.
Спосіб прийняття законів або важливих рішень загальнодержавного чи місцевого значення шляхом усенародного голосування? (Референдум.)
Оголошення підсумку проведення ІV туру змагання.
Після проведення IV туру змагання журі підбиває підсумки та оголошує результат.


Журі за підсумками гри визначає найерудованішого вболівальника та нагороджує його подякою.


Журі за підсумками гри визначає найкориснішого гравця та нагороджує його подякою.
 Оголошення загального підсумку гри та вручення грамоти команді-переможниці. 
Журі оголошує загальний підсумок гри та вручає грамоту команді-пере­можниці.
 Завершення свята. 
Нині Україна просувається по шляху побудови правової держави. У цей період важливим є формування у народу України нового правового мислення, набуття знань про життєво необхідні закони й уміння використовувати їх у повсякденному житті.
Незабаром вам відповідати за життя нашої країни. Адже недарма говориться «Держава будується не в майбутньому, вона будується сьогодні». Ви своїми знаннями, своєю працею маєте доводити свою любов до держави, Хочеться вірити, що ви зробите це гідно, щоб кожен міг би сказати: Я громадянин України! 
Підбиття загального підсумку змагання, висловлення подяки всім учас­никам змагання, членам журі, уболівальникам.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Миньковецька держава

   Миньковецька держава  — самопроголошена  держава , створена подільським шляхтичем  Ігнацієм Сцибор-Мархоцьким  ( 1749 – 1827...